ONLINE PAMOKOS

Virtualios arabų kalbos ir Korano skaitymo pamokos per Skype/Zoom

Kviečiame pradėti mokytis nuotoliniu būdų arabų kalbos pradmenų ir Korano skaitymo taiksylių lengvai, paprastai ir kokybiški.

Arabų kalbos pamokos

Didžioji pasaulio išmintis pirmiausia buvo užrašyta arabų kalba. Tai senovinė kalba, kuri nepakito per kelis šimtmečius. Literatūrinė arabų kalba yra standartinė visų arabų šalių kalba. O mokėdami literatūrinę arabų kalbą ir gyvendami arabų šalyse, jūs lengvai, nededant didelių pastangų, perimsite vietinį dialektą. O taip pat tai tikra galimybė gebėti skaityti žymius veikalus originalo kalba.

Norim atkreipti dėmesį, kad visos trys monotesitinės religijos yra kilusios iš to pačio regiono. Tai  regionas kur kadaise buvo pirmąsis kultūrinis centras, o  visi šių religijų šventraščiai yra parašyti semitų grupei priklausančiai kalbai, pvz. senoji hebrajų kalba yra artima Biblijai, kuri yra labai artima arabų kalbai, nes tai irgi semitų grupei priklausanti kalba.

Arabų kalba yra Korano kalba, tai – tikėjimo abėcėlė kiekvieno musulmono širdyje. Musulmonas maldą atlieka arabų kalba, t.y. su Aukščiausiuoju mes kalbame būtent arabų kalba, ir ji tampa mums artima kaip gimtoji. Mokėdami šią kalbą mes galime atlikti maldą nuoširdžiau, iš visos širdies.

Trumpai apie šio dabartinio pasaulio tendencijas. Nereikėtų pamiršti kad arabų kalba – viena iš šešių pripažintų oficialių kalbų Jungtinių Tautų Organizacijoje (JTO).

Šv. Korano skaitymo pamokos

Pranašas yra pasakęs: „Kas recituoja Koraną ir mikčioja/užsikerta recituodamas, dėl to, kad jam tai nėra lengva, sulauks dvigubo apdovanojimo.“ (Sachych Muslim)

Koranas yra dieviškasis Allaho žodis, kuris buvo apreikštas paskutiniajam Pranašui Muchammedui, per angelą Gabrielių arabų kalba, dalimis per 23-ejus metus. Kiekvienas musulmonas turi mokytis darniai skaityti Koraną, laikydamasis specialių taisyklių (tadžuido arba angl. tajweed). Allahas kreipėsi į savo pasiuntinį Muchammadą , sakydamas: „… recituok Koraną ritmingu recitavimu. (Koranas „Apsisiautęs drabužiais“ 73:4). Kviečiame pradėti mokytis Korano tadžvuido (darnaus skaitymo) taisyklių bei chifz (mokymosi atmintinai) virtualiai.

Taip pat galime pagelbėti organizuoti virtualiu būdu mokymą norintiems patobulinti jau išmoktos Korano dalies (sūros) ar skyriaus (chizb) koregavimą Chafs skaitymo būdu. Mes esame šalia, kad galėtume kartu padėti pataisyti ir įveikti sunkumus.

Arabų kalba tik moterims pagal Al-Nūranyjah metodiką

Galime padėti išmokti skaityti Koraną arabų kalba, o tą jau mokantiems – ištobulinti taisyklingą arabų kalbos garsų tarimą. Išmokti tadžuido (Korano skaitymo) taisykles ir teisingai recituoti Koraną yra būtina, bet nelengva užduotis musulmonui, jei jam arabų kalba nėra gimtoji. Ši puikiai žinoma Al-Nūranyjah (angl. Nouraniyah) programa remiasi Muhammed al-Haqqani (1856-1925) parašyta knyga „Nūrani Ka’idah„, kuri jau daugiau nei dvidešimt metų yra svarbiausias tadžuido studentų mokymosi šaltinis. Šis metodas, dėl savo neįtikėtino efektyvumo, buvo greitai pripažintas ir pradėtas plačiai naudoti visame pasaulyje. Jį sėkmingai taiko ne vienas pofesionalus Korano recituotojas ir pagal jį mokosi milijonai norinčiųjų greitai ir gerai išmokti skaityti Koraną. Šio metodo paprastumas ir unikalumas slypi tame, kad jis supažindina mokinį su arabiškosios abėcėlės raidėmis ir jų kombinacijomis, kurios palengva vis sunkėja, ir tuo pat metu moko pagrindinių, praktinių tadžuido taisyklių. Puikiai parinkti skaityti žodžiai ar raidžių junginiai yra dažnai sutinkami Korane, dėl ko mokymosi metu įgytos žinios vėliau lengvai pritaikomos praktiškai. Įdomiausia tai, kad, norint mokytis šiuo metodu, visiškai nereikia mokėti arabų kalbos, bet, pabaigę visas 17 pamokų, galėsite perskaityti Koraną nuo pradžios iki pat galo! 

Registruotis į pamokas galite tiesiogiai, susisiekus su administracija el paštu: kauno.mecete@gmail.com

Mūsų mokytojai yra savanoriai, tadėl deriname laiką pagal jų laisvą tvarkaraštį.

Mes nuoširdžiai dėkojame visiems savanoriams, kurie dalinasi ir padeda siekti žinių islame kitiems.

Nepraleiskite tokios galimybės !

  • Share :